صنعت نفت

انتقال مشعل چاه ۴۳ خانگیران به موقعیت جدید

انتقال مشعل چاه ۴۳ خانگیران به موقعیت جدید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رئیس مهندسی و ساختمان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق درباره انجام عملیات برچیدن تأسیسات مشعل چاه -۴۳ خانگیران گفت: گاز تولیدی چاه - ۷۷ خانگیران از نوع گاز ترش است، از این رو نیاز بود در مرحله دوم راه‌اندازی این چاه، مشعل و تأسیسات جانبی آن نیز نصب شود.

سیدعلی مصطفوی افزود: با توجه به نبود امکان ادامه بهره‌برداری از چاه- ۴۳ خانگیران در لایه گاز ترش و تکمیل این چاه در لایه شیرین مخزن، در عمل مشعل و تأسیسات آن بلااستفاده بود که این موضوع امکان انتقال تأسیسات یادشده را به محل چاه گاز ترش شماره- ۷۷ آسان کرد.

رئیس مهندسی و ساختمان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با تأکید بر ضرورت استفاده از مشعل در چاه‌های گاز ترش تصریح کرد: مشعل و تأسیسات جانبی آن در تولید ایمن از چاه و کاهش و جلوگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی بسیار حائز اهمیت است و نقشی بسزا ایفا می‌کند.

چاه- ۷۷ از چاه‌های گاز ترش منطقه خانگیران است که در سال ۹۸ و در طرحی ضربتی به‌منظور تحقق تعهدهای تولید گاز در فصل زمستان در طول مدت کمتر از سه ماه از سوی اداره مهندسی و ساختمان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق راه‌اندازی شد و اواخر پاییز همان سال عملیاتی شد، با نصب تأسیسات مشعل در محل این چاه، عملاً فاز دوم پروژه نصب تأسیسات چاه یادشده پایان می‌یابد.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید