صنعت نفت

توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با شیرهای ایمنی درون‌چاهی ایرانی

توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با شیرهای ایمنی درون‌چاهی ایرانی

مدیرعامل گروه پتروپارس گفت: به‌دنبال امضای قرارداد ساخت ۱۳ سری شیر ایمنی درون‌چاهی (D.H.S.V) با یک شرکت داخلی برای تکمیل چاه‌های فاز ۱۱ پارس جنوبی، برداشت از منابع گازی این میدان شتاب بیشتری می‌گیرد.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمیدرضا مسعودی با بیان اینکه طبق قرارداد امضاشده، ۱۳ سری از شیرهای ایمنی درون‌چاهی (D.H.S.V) در دو مرحله برای استفاده در فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی ساخته می‌شود، تصریح کرد: برای ساخت این مجموعه، ۱۳ هزار نفرساعت کار انجام می‌شود.

وی با تأکید بر حمایت از سازندگان داخلی افزود: استفاده از توان داخل و رشد و توسعه پیمانکاران و سازندگان ایرانی از سیاست‌های راهبردی گروه پتروپارس در ساخت و تکمیل طرح‌های ملی است.

مدیرعامل گروه پتروپارس با اشاره به اینکه امروز شاهد آن هستیم که در بسیاری از طرح‌ها به ظرفیت داخلی اعتماد شده است، گفت: خوشبختانه با اعتماد گروه پتروپارس به شرکت‌های داخلی هزینه تمام‌شده این محصول (شیرهای ایمنی درون چاهی) در کشور بسیار پایین‌تر از مشابه خارجی است که می‌تواند از خروج بی‌دلیل ارز جلوگیری کند و خودکفایی را در این حوزه برای کشور به ارمغان بیاورد.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید