صنعت نفت

مهندس جواد اوجی سکاندار وزارت نفت

مهندس جواد اوجی از سوی رئیس جمهور، به عنوان وزیر پیشنهادی نفت در دولت سیزدهم معرفی شد.

به گزارش ایگاه اطلاع رسانی کارکنان صنعت نفت به نقل از سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی: ساعت 13 امروز (20مرداد ماه 1400)لیست وزرای پیشنهادی دولت همدلی به ریاست مجلس تقدیم شد که در این لیست مهندس جواد اوجی به عنوان وزیر پیشنهادی نفت در دولت سیزدهم، از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی معرفی شده است.

مهندس اوجی متولد دوم مردادماه ۱۳۴۵ در شیراز است. که تحصیلات خود را در رشته ی مهندسی نفت با رتبه ی سوم در سال ۱۳۶۶ در دانشگاه نفت آغاز نمود و در سال ۱۳۶۹  استهدام وزارت نفت گردید.

 کارشناس اداره مهندسی نفت و کارشناس ارشد اداره ارزیابی مخازن نفت و گاز شرکت مناطق نفت خیز جنوب اهواز، همچنین کارشناس مهندسی حفاری از سال سال ۶۹ تا ۷۳ بود و ریاست اداره مهندسی پتروفیزیک شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از سال ۷۳ تا ۷۷، سرپرستی اداره ارزیابی مخازن نفت و گاز شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از سال ۷۷ تا ۷۹، ریاست مهندسی نفت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از سال ۷۹ تا ۸۲، مدیرعاملی و نایب‌رئیسی هیئت مدیره شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از سال ۸۲ تا سال ۸۸ عضویت در هیئت امنای دانشگاه صنعت نفت از سال ۸۹ تا ۹۲، هیئت رئیسه صندوق بازنشستگی صنعت نفت از سال ۸۸ تا سال ۹۲ و هیئت مدیره شرکت نفت و گاز رضوی (متعلق به آستان قدس رضوی) از سال ۹۸ تاکنون بخشی از سوابق و خدمات اوست.


مدیر عاملی و نایب رئیسی هیئت مدیره هلدینگ نفت و گازی توسعه پترو مفید (زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)) از سال ۹۲ تا ۹۶، مدیر عاملی گروه اقتصاد مفید (زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)) از سال ۹۶ تا آبان سال ۹۸، ریاست هیئت مدیره هلدینگ شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی (زیرمجموعه هلدینگ تاپیکو (شستا)) از سال ۹۳ تا ۹۶ و مدیر عاملی هلدینگ انرژی گستر سینا (زیرمجموعه بنیاد مستضعفان) از سال ۹۸ تاکنون نیز در سوابق کاری او دیده می‌شود.

 

مهندس اوجی که از وی به عنوان متفکر اصلی دور زدن تحریم و تهاتر در دولت هشتم و نهم نام برده میشود در ابتدای دولت ترامپ در لیست تحریم قرار گرفت.

مهندس اوجی در گذشته مهمترین دغدغه ی خود را رشد و توسعه ی میادین گازی و ارز آوری مطرح نموده است و در این راه خدمات شایسته و قابل قبولی را ارائه داده است و با معرفی وی به عنوان وزیر نفت امید به حل مشکلات اخیر کارکنان و بحران های موجود در صنعت نفت از جمل خام فروشی و استخراج از منابع مشترک را در دل خانواده ی بزرگ صنعت نفت و دلسوزان و نخبگان افزایش داده است.

انتهای پیام/0520-10

 

 

 

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید